Gmina Czechowice-Dziedzice jest podzielona administracyjnie na 9 osiedli (teren miasta Czechowice-Dziedzice) i 3 sołectwa (teren wiejski) OSIEDLA:
Osiedle „BARBARA” - Przewodniczący: Andrzej Maj, tel. 694 318 168
- Skład Zarządu: Edeltrauda Burejza, Jerzy Folwarczny, Teofil Janusz, Marek Pietrzyk, Sławomir Szypuła i Krystyna Waliczek
- Siedziba: Szkoła Podstawowa nr 2 (stara część), Czechowice-Dziedzice, ul. Węglowa 54
Osiedle "RENARDOWICE"- Przewodniczący: Kazimierz Urbański, tel. 608 399 153
- Skład Zarządu: Stanisław Borowski, Krystyna Gwizdoń, Aleksander Łoza, Maria Stolarska, Jan Świerkosz i Ludmiła Zygalska
- Siedziba: Gimnazjum Publiczne nr 1, Czechowice-Dziedzice, ul. Polna 33
Osiedle „DZIEDZICE” - Przewodniczący: Leszek Bolek
- Skład Zarządu: Wojciech Muras, Tomasz Kasprowicz, Agnieszka Zagórska i Dawid Kulesza
- Siedziba Zarządu: Strażnica OSP Dziedzice, Czechowice-Dziedzice, ul. Strażacka 1
Osiedle „PÓŁNOC” - Przewodniczący: Edward Buczek, tel. 032-215-47-56,
- Siedziba Zarządu: Szkoła Podstawowa Nr 7, Czechowice-Dziedzice, ul. Szkolna 6.
Osiedle „CENTRUM”- Przewodniczący: Karol Bielas, tel. 32 215-38-19
- Skład Zarządu: Adam Leśnik, Elżbieta Bajorek, Barbara Bocheńska, Jarosław Wydra i Alojzy Beczała
- Siedziba Zarządu: Szkoła Podstawowa Nr 5, Czechowice-Dziedzice, ul. Klasztorna 21
- Dyżury: każdy pierwszy czwartek miesiąca w godz. 17.00-18.00
Osiedle „LESISKO”Przewodniczący: Mirosław Wątroba Skład Zarządu: Adam Głowacki, Janusz Jagiełka, Izabela Wowra, Henryk Budniok, Wiesław Swakoń i Władysław Kolondra Siedziba Zarządu: Szkoła Podstawowa Nr 4, Czechowice-Dziedzice, ul. Studencka 2 Dyżury: każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 17.00–18.00 (jeżeli pierwszy wtorek miesiąca będzie dniem wolnym od pracy – dyżur odbędzie się w drugi wtorek miesiąca)
Osiedle „CZECHOWICE GÓRNE” - Przewodniczący: Stanisław Marszałek, tel. 664 465 042
- Siedziba Zarządu: budynek Agronomówki, Czechowice-Dziedzice, ul. Mazańcowicka 69,
- Dyżury: w każdy ostatni czwartek miesiąca w godz. 17.00-18.00.
Osiedle „POŁUDNIE” - Przewodniczący: Piotr Kurczyk, tel. 602 438 265
- Skład Zarządu: Bogdan Gicala, Danuta Łuszczak, Bartosz Klimek, Barbara Pająk, Małgorzata Pawlik i Marzena Pawlik
- Siedziba Zarządu: Szkoła Podstawowa Nr 3, Czechowice-Dziedzice, ul. Lipowska 26.
Osiedle „TOMASZÓWKA" - Przewodniczący: Janusz Uszok, tel. 506 762 464
- Skład Zarządu: Małgorzata Jasny, Andrzej Polaczek i Edward Wala
- Siedziba Zarządu: Gimnazjum Publiczne nr 3, ul. I. Łukasiewicza 37
SOŁECTWA:
Sołectwo BRONÓW- Sołtys: Marian Derlich, tel. 600 271 442
- Członkowie Rady Sołeckiej: Andrzej Borowski, Marek Budny, Antoni Dzida, Józef Glos, Krzysztof Karczyński, Michał Krawczykiewicz, Andrzej Krętosz, Krzysztof Neter, Marek Przemyk, Józef Soszka i Jan Zbijowski
- Siedziba Rady Sołeckiej: Dom Ludowy w Bronowie, ul. Czyża
- Dyżur: pod nr tel. 600 271 442
Sołectwo LIGOTA- Sołtys: Stanisław Słowik, tel. 509 672 339
- Członkowie Rady Sołeckiej: Wiesław Adamczyk, Tomasz Bieńko, Jarosław Brańka, Anna Czylok, Jan Dąbrowski, Marcin Dziki, Edward Grygierczyk, Henryk Hess, Bronisław Jarczok, Jan Londzin i Andrzej Strach
- Siedziba Rady Sołeckiej: Dom Kultury w Ligocie, ul. Miliardowicka
- Dyżur: pod numerem tel. 509 672 339
Sołectwo ZABRZEG- Sołtys: Władysław Wiśniewski, tel. 32 215-70-37
- Członkowie Rady Sołeckiej: Józef Iskrzycki, Antoni Jarczok, Andrzej Klimaniec, Alicja Kuboszek, Jerzy Kwaśniewski, Stanisław Paweł Londzin, Mateusz Pisarek i Jacek Wrzoł
- Siedziba Rady Sołeckiej: Biuro Sołtysa, Zabrzeg, ul. Gminna 4
- Dyżur: w każdą sobotę w godz. 8.00-10.00 - w każdą środę w godz. 15.00-16.00
|