Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Nagrody Burmistrza dla sportowców i trenerów
13-03-2015

W czwartek, 12 marca br. miało miejsce uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza Czechowic-Dziedzic za osiągniecie wysokich wyników sportowych.

Nagrody zostały przyznane na podstawie Uchwały XL/357/13 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 16 lipca 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad, warunków, trybu przyznawania nagród i wyróżnień, ich rodzajów oraz wysokości za osiągniecie wysokich wyników sportowych.

Nagrody wręczali i laureatom gratulowali Burmistrz Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bergel i Bartłomiej Fajfer oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Alicja Ogiegło.

Nagrody otrzymali:

Zawodnicy/zawodniczki:

• Damian Kulig (Wojewódzkie Zrzeszenie Niepełnosprawnych „START”- sekcja podnoszenie ciężarów - za I miejsce Indywidualne Mistrzostwa Polski, I miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów, I miejsce Otwarte Mistrzostwa Słowacji - Regionalny Puchar Europy)
  • Kamil Klimca (Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice - sekcja kajakarstwa - za II miejsce Mistrzostw Polski w Zjeździe Kajakowym w konkurencji K-1 juniorów)
  • Jakub Gola (Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice - sekcja kajakarstwa - za III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji C-2)
  • Mateusz Borgieł (Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice - sekcja kajakarstwa - za II miejsce zajęte na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w konkurencji C-1, III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji C-1 oraz III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji C-2)
  • Dominik Starowicz (Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice - sekcja kajakarstwa - za II miejsce Mistrzostw Polski w Maratonie w konkurencji K-2 w kategorii juniorów młodszych)
  • Sebastian Kapias (Black Devils Sport Club - MMA - za II miejsce w Pucharze Polski)
  • Bartłomiej Faruga (Black Devils Sport Club - MMA - za II miejsce w Pucharze Polski)

Trenerzy:

• Magdalena Żaczek, Jakub Cebula, Krzysztof Dudek (Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice - sekcja kajakarstwa) za prowadzenie szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym współzawodnictwie sportowym,
  • Artur Nawaryński (Black Devils Sport Club - MMA) za prowadzenie szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym współzawodnictwie sportowym,
  • Jan Kobędza, Miłosz Jarczok, Wioleta Homa (Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „LUKS” Zabrzeg - sekcja lekkiej atletyki) za prowadzenie szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym współzawodnictwie sportowym.

PM