Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Kierowcy PKM przeszkoleni. Z udzielania pierwszej pomocy
22-04-2015

W tym tygodniu zakończył się cykl szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla kierowców autobusów czechowickiego PKM. Szkoleniem została objęta grupa 35 osób.

Uczestnicy przyswoili wiadomości z zakresu pomocy przedmedycznej, które później wykorzystywali podczas zajęć praktycznych. Każdy z kierowców brał czynny udział w ćwiczeniach z resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz prawidłowego udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Kierowca autobusu jest często świadkiem różnego rodzaju zdarzeń komunikacyjnych – wypadków, kolizji, zasłabnięć - podczas których obrażenia mogą odnieść pasażerowie podróżujący autobusami miejskimi. Kierowca powinien umieć udzielić pomocy natychmiast, przed przyjazdem odpowiednich służb ratunkowych. Szybka reakcja niejednokrotnie może uratować komuś życie.

- Nabyte przez kierowców umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podnoszą bezpieczeństwo podróżowania autobusami komunikacji miejskiej – podkreśla wiceprezes PKM Rafał Kupczak - Szkolenie przeprowadził inż. Marek Paszek, Specjalista ds. BHP, Ratownik, Instruktor Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie BLS/AED (podstawowej resuscytacji i defibrylacji zewnętrzenej).

PKM/ŁP