Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Listy dla Ziemi. Uczennica czechowickiej szkoły w finale ogólnopolskiego konkursu ekologicznego fundacji Arka
29-05-2015

Wiadomo już, które listy powalczą o tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2015. Do finału konkursu trafiło sto prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazł się również list autorstwa uczennicy ze szkoły w Czechowicach-Dziedzicach.

Na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęły setki prac z całej Polski. Zgodnie z tegoroczną ideą, ich głównym tematem było ograniczanie ilości odpadów i tzw. ekokonsumpcja. Uczniowie w listach przedstawiali pomysły na to, co można zrobić na etapie zakupów, a następnie w domach, szkole, w wolnym czasie, by minimalizować ilość wytwarzanych każdego dnia śmieci. Przypominali również, czym można zastąpić foliowe jednorazówki i z jakimi konsekwencjami dla środowiska wiąże się wyrzucanie odpadów w miejscach niedozwolonych. Swoje propozycje prezentowali w formie pisanej lub rysowanej. Część uczniów stworzyła również kolaże, a nawet krótkie komiksy.

Po wielu dniach czytania listów i debatowania, jury wybrało finałową setkę prac. Zostały one zamieszczone na oficjalnej stronie akcji Listy dla Ziemi. By na nie zagłosować wystarczy:

1. Wejść na stronę: http://listydlaziemi.pl/konkurs-2015

2. Nacisnąć przycisk zagłosuj pod wybraną pracą.

Na jedną pracę można oddać tylko jeden głos z jednego IP.

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się prawie 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski. Zgłosiły one do akcji prawie 250 tys. uczestników.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu i oddanie głosu na uczestniczkę konkursu z Czechowic-Dziedzic. Głosowanie potrwa do 10 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 czerwca.

list

Konkurs organizowany jest w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy”, dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Środowiska.