Wtorek, 16.04.2024
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Najlepsza na Śląsku, jedenasta w Polsce! Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach wśród najlepszych.
24-11-2015
24-11-2015

Już po raz piąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” ogłosiły ranking najlepszych bibliotek w kraju. Po raz kolejny w ścisłej czołówce zalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach, która zajęła pierwsze miejsce w województwie śląskim i jedenaste w kraju!

Ideą przyświecającą twórcom rankingu bibliotek jest wyróżnienie i nagrodzenie nie tylko najlepszych w kraju placówek bibliotecznych, ale i samorządów najbardziej zaangażowanych w kulturalny rozwój swojej gminy. Wyróżnieni zostaną ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.

Celem rankingu Instytutu Książki i „Rzeczpospolitej” jest rozpropagowanie najlepszych praktyk w prowadzeniu tego typu instytucji kulturalnych, tak by biblioteki były nie tylko miejscem dostępu do kultury, ale stały się ośrodkami organizującymi życie społeczne gminy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 19 listopada w Pałacu Rzeczypospolitej – siedzibie Biblioteki Narodowej w Warszawie. Podczas gali nagrodzeni zostali przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderzy każdego z województw.

W związku z kolejnym sukcesem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach, na sesji Rady Miejskiej we wtorek 24 listopada Burmistrz Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny uhonorowali dyrektor czechowickiej placówki Ewę Kmiecik-Wronowicz listem gratulacyjnym.

Przyłączamy się do gratulacji dla i życzymy MBP i wszystkim jej pracownikom kolejnych sukcesów!

dyplom

gratulacje