Wtorek, 16.04.2024
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Biegający Zabrzeg. Chcą rozbiegać sołectwo
24-11-2015

Biegający Zabrzeg to kolejna grupa biegowa, tworzona przez amatorów biegania z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice.

Niewątpliwym sukcesem okazało się założenie czechowickiej grupy Rozbiegamy To Miasto, stworzonej przed rokiem przez pasjonatów biegania z Czechowic-Dziedzic. Od 12 miesięcy na cotygodniowych treningach w mieście spotyka się kilkudziesięciu biegaczy, a szeregi RyTM-u stale rosną.

To dzięki RyTM-owiczom udało się w Czechowicach-Dziedzicach zorganizować tegoroczny Bieg Niepodległości, po raz pierwszy przeprowadzony na klasycznym dystansie 10 km, z profesjonalnym pomiarem czasu. W tegorocznym czechowickim biegu 11 listopada wystartowało blisko pół tysiąca osób! Śladem RyTM-u – wcale przy tym tego nie ukrywając – chcą podążać naśladowcy…

W sołectwie Zabrzeg tworzy się właśnie grupa biegowa Biegający Zabrzeg. Podobnie jak RyTM, zabrzeska grupa również chce skupiać pasjonatów biegania i promować bieganie wśród tych, którzy swoją przygodę z rekreacją na świeżym powietrzu dopiero zamierzają rozpocząć. Z organizatorami Biegającego Zabrzega można się skontaktować wchodząc tutaj.