Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Konkurs plastyczny „Wybieram zdrowie”
04-02-2016

Rusza 4. edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Wybieram zdrowie”. Tym razem jego celem jest profilaktyka uzależnień od środków psychoaktywnych oraz promocja zdrowia i zdrowych nawyków.

Konkurs organizują wspólnie Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach oraz Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Zasady udziału są bardzo proste – wystarczy wykonać pracę plastyczną w formie plakatu (format A3 lub A4) w dowolnej technice na temat związany z tematyką konkursu. Na odwrocie plakatu należy umieścić imię, nazwisko i wiek autora oraz kontakt do uczestnika konkursu lub jego opiekuna. Co ważne, do prac konkursowych należy także dołączyć oświadczenie, w którym opiekun prawny wyraża zgodę na udział dziecka w konkursie oraz na podanie danych osobowych uczestnika konkursu w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody (poprzez podanie danych osobowych uczestnika wyraża się zgodę na opublikowanie jego imienia i nazwiska oraz pracy na stronie internetowej organizatorów konkursu i w innych mediach, gdzie prace będą prezentowane). Regulamin konkursu i formularz zgody rodzica do pobrania obok tekstu.

Konkursowe plakaty można składać w terminie od 8 do 29 lutego w trzech miejscach: w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej (u pielęgniarki oddziałowej oddziału, na którym pacjent jest leczony), w Wydziale Zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej (ul. Piastowska 40, pokój nr 212) oraz w Biurze do spraw Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach (plac Jana Pawła II 3/3, pokój nr 4).

W konkursie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież z powiatu bielskiego, a prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych: 3-6 lat, 7-9 lat, 10-14 lat (podtytuł konkursu dla tej grupy brzmi: „Nie biorę bo...”) oraz 15-18 lat (tu również jest podtytuł „Nie biorę bo...”).

Komisja konkursowa wybierze trzy najlepsze plakaty z każdej grupy wiekowej oraz zdecyduje o przyznaniu nagród. Specjalna nagroda przewidziana jest dla autora tej pracy, która na Facebooku Szpitala Pediatrycznego otrzyma najwięcej głosów Internautów (głosować będzie można od 1 marca do 10 marca).

Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród nastąpi 17 marca.