Piątek, 29.03.2024

Jarmark Budowlany w Czechowicach-Dziedzicach. Druga edycja imprezy
17-05-2016
17-05-2016

Uczniowie czechowickich szkół, nauczyciele zawodu i dyrektorzy placówek oraz pracodawcy spotkali się na Jarmarku Budowalnym, który odbył się w Czechowicach-Dziedzicach w miniony weekend.

Jarmark, będący już drugim tego typu wydarzeniem, został zorganizowany przez trzy firmy: Akces, Cezar i Domus, zaś w gronie partnerów imprezy znalazł się Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. W oficjlanym otwarciu Jarmarku wziął udział Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Swoją ofertę dla kończących gimnazja uczniów zaprezentowały w ramach Jarmarku czechowickie szkoły ponadgimnazjalne. Z kolei ich uczniowie oraz absolwenci mieli doskonałą okazję, by zapoznać się ofertą, a przede wszystkim potrzebami, czechowickich pracodawców. Choć formuła Jarmarku, zawierającego również elementy pikniku, jest znacznie szersza, ma on poważne szanse stać się zalążkiem targów pracy, organizowanych w przyszłości w naszym mieście.

Na uczestników Jarmarku czekały liczne atrakcje, w tym pokazy sprzętu budowlanego. Adepci sztuki budowlanej mogli również spróbować swoich sił w symulatorze maszyny budowlanej.