Wtorek, 23.04.2024
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Konkurs wiedzy o historii Czechowic-Dziedzic. Trzecia edycja
18-05-2016

11 maja w Katolickim Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się III edycja konkursu wiedzy o historii Czechowic-Dziedzic pod nazwą „Moje Miasto”.Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

W rywalizacji brali udział uczniowie klas 5 i 6 szkół podstawowych z Gminy Czechowice-Dziedzice. W tegorocznej edycji konkurs poświęcony był dziejom Dziedzic i składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy zwiedzili kościół pw. NMP Wspomożenia Wiernych i przylegający do niego cmentarz, a następnie, po powrocie do Katolickiego Gimnazjum, odbyły się zmagania konkursowe. Drużyny z 9 szkół podstawowych rywalizowały, odpowiadając na pytania dotyczące historii naszego miasta.

Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i świetnym przygotowaniem, co pozwoliło im odpowiedzieć na wiele trudnych i szczegółowych pytań dotyczących postaci, które na trwałe wpisały się w dzieje naszego miasta oraz o historii zabytkowych obiektów, takich jak budynek dworca.

W zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach. II miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach. 3 miejsce wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie.

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach wręczył przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic Jacek Cwetler

Zofia Barzyk/ŁP