Czwartek, 28.03.2024

Wernisaż wystawy Giulio Galganiego w Czechowicach-Dziedzicach
20-05-2016
20-05-2016

19 maja w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbył się wernisaż wystawy włoskiego artysty Giulio Galganiego.

Choć sam Giulio Galgani nie pochodzi z Cortony – urodził się w Genui, a mieszka i tworzy w Arezzo, udostępnienie jego twórczości ma związek ze współpracą pomiędzy naszą gminą, a partnerskim miastem w Toskanii.

W uroczystym otwarciu wystawy włoskiego artysty wzięli udział: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, ze swoim zastępcą Bartłomiejem Fajferem. Po wystąpieniach burmistrza i Giulio Galganiego, artysta odpowiadał na pytania zwiedzających.

foto1

Wcześniej włoski artysta został przyjęty w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie spotkał się z Zastępcą Burmistrza Pawłem Mrowcem oraz Naczelnikiem Wydziału Promocji Grzegorzem Wąsikiem.

foto2

Giulio Galgani tworzy w stylu figuratywno-abstrakcyjnym, a swoją pracę opiera na twórczości Etrusków. Przy tworzeniu swoich rzeźb i obrazów nierzadko sięga po materiały wtórne, takie jak na przykład opony. Centralne miejsce w sztuce Galganiego - co podkreśla sam artysta - zajmuje człowiek.

Wystawę włoskiego artysty będzie można oglądać w Czechowicach-Dziedzicach do 8 czerwca. Zapraszamy!

BP/ŁP