Nasi kajakarze walczyli w Wolsztynie. Dwa medale i udane debiuty
grafika
23-05-2016
8
23-05-2016

Dwa medale – srebrny i brązowy - przywieźli kajakarze Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach z Długodystansowych Mistrzostw Polski w Wolsztynie.

W dniach 21-22 maja w Wolsztynie rozegrane zostały Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. W zawodach wzięli udział zawodnicy z blisko 60 klubów z Polski. Miejski Klub Sportowy w Czechowicach Dziedzicach reprezentowało jedenastu zawodników.

Zawodnicy z mistrzostw przywieźli dwa medale. W konkurencji C- 1 10.000 metrów brązowy medal wywalczył Mateusz Borgieł. Startując w osadzie C-2 z kolegą klubowym Jakubem Golą wywalczyli jeszcze srebrno. Duże gratulacje należą się Adrianowi Kuligowi, który startował w konkurencji K-1 10.000 metrów i po znakomitym wyścigu oraz pięknej walce zajął pechowe dla każdego sportowca, czwarte miejsce, tracąc do podium dwie setne sekundy.

Na zawodach nie zabrakło także debiutantów z czechowickiego klubu, którzy w kategorii młodzików zaliczyli swój udział w Mistrzostwach Polski po raz pierwszy. Było to dla nich nowe doświadczenie i okazja do poznania rywali z całej Polski.

Przed kajakarzami kolejne tygodnie ciężkich treningów i starty w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Przypominamy, że w dniach 30.06 – 3.07, na Mistrzostwach Europy w maratonie (Hiszpania), będzie startował Mateusz Borgieł, który zmierzy się z rywalami na tym bardzo wyczerpującym dystansie.