Piątek, 29.03.2024

Światowe Dni Młodzieży w Czechowicach-Dziedzicach. Będziemy gościli Francuzów
Załączniki:
12-07-2016

Goście z Francji, którzy przyjadą do Polski na Światowe Dni Młodzieży i spotkają się z Papieżem Franciszkiem w Krakowie, będą mieszkać w Czechowicach-Dziedzicach.

Kilkuset młodych Francuzów pojawi się w Czechowicach-Dziedzicach we wtorek 19 lipca. Przez blisko tydzień będą gościli w domach mieszkańców naszej gminy, którzy zgłosili gotowość ich przyjęcia.

W czasie pobytu w Czechowicach-Dziedzicach na gości znad Sekwany czeka sporo atrakcji. Jedną z nich będzie Piknik z okazji Światowych Dni Młodzieży, organizowany w sobotę 23 lipca w Parku na Północy. Szczegółowy program imprezy, w ramach której odbędzie się m. in. mecz reprezentacji młodzieży: Polska – Francja, na plakacie.

W związku z wizytą francuskich gości Czechowicach-Dziedzicach w Parku na Północy powstaje mural tematyczny, związany ze Światowymi Dniami Młodzieży.