Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Nowe możliwości Ziemi Bielskiej
18-07-2016

Wkraczając w nowy okres finansowania Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska przygotowała Strategię Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023. Głównym założeniem Strategii jest wskazanie kierunku rozwoju regionu i efektu jaki chcemy osiągnąć przy pomocy konkretnych środków pozyskanych z UE w tym właśnie celu.

Masz pomysł – uzyskaj dotację

W ramach realizacji Strategii będziemy prowadzić nabory wniosków na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej (w zakresie turystyki i usług czasu wolnego, produktów i usług lokalnych, odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska, usług społecznych, innowacyjności), budowę lub przebudowę ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, wspieranie współpracy między przedsiębiorcami, promowanie obszaru objętego LGD, wzmocnienie kapitału społecznego oraz zachowanie dziedzictwa lokalnego.

Co mamy do zaoferowania?

Jeśli jesteś osobą fizyczną, osobą prawną, jednostką organizacyjną nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną (np. stowarzyszeniem zwykłym) z terenu objętego Strategią – możesz ubiegać się o dofinansowanie. Będzie ono przyznawane na dwa sposoby, w zależności od tego czego dotyczy twój projekt. Jeśli planujesz założenie firmy to otrzymasz dokładnie 50 tys. zł i wypłacimy to w dwóch ratach. Jeśli twój projekt jest związany z rozwojem firmy lub którymkolwiek z pozostałych wymienionych działań, możesz otrzymać do 300 tys. zł przy czym nie jest to premia a zwrot poniesionych kosztów (w zależności do którego sektora należysz to zwrot wyniesie od 63,63% do 95% kosztów - szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej).

Oprócz tego będziemy prowadzić nabory na tzw. projekty grantowe czyli niewielkie operacje których wartość mieści się między 5 a 50 tys. zł (dofinansowanie w wysokości 95% kosztów). Projekty grantowe przewidzieliśmy głównie dla organizacji pozarządowych z obszaru objętego Strategią.

Jeśli planujesz złożyć do nas swój projekt, pamiętaj że musi wpisywać się w założenia Strategii i osiągnąć minimum punktowe w ocenie wg lokalnych kryteriów naboru. Możesz wziąć udział w spotkaniach informacyjnych organizowanych przez nas w każdej z gmin i szkoleniach z zakresu przygotowania wniosku projektowego – śledź naszą stronę internetową lub stronę swojej gminy, tam pojawią się informacje o terminach i rejestracji.

Kiedy mogę złożyć mój wniosek?

Pierwsze nabory wniosków przewidziane są na jesień 2016 r.

Gdzie znajdę więcej informacji?

Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, informacje na temat spotkań oraz dokumenty związane z naborami znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia. Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Stowarzyszenia. Zapraszamy do kontaktu!

LGD, PM

Materiał opracowany przez:
Lokalną Grupę Działania Ziemia Bielska, ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-BiałaTel/fax. 033 8136964, e-mail: , www.ziemiabielska.pl.

Loga