Ważne!

Regulacja gospodarki wodno-ściekowej - etap 2:
Warto wiedzieć

Przydatne linki

Rafał Pająk brązowym medalistą Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy U18, Bartosz Jarczok 12. zawodnikiem w Europie! Historyczne sukcesy zawodników „LUKS ZABRZEG”
grafika
21-07-2016

14-17 lipca br. w Tbilisi odbyły się Mistrzostwa Europy U18 w Lekkiej Atletyce. Do reprezentacji naszego kraju powołanych zostało dwóch zawodników „LUKS ZABRZEG”: Rafał Pająk oraz Bartosz Jarczok. Pierwszego dnia odbył się bieg finałowy na 3000 m, w którym wystąpił Bartosz Jarczok (podopieczny Miłosza Jarczoka). Na metę wbiegł jako dwunasty zawodnik w Europie!

16.07 odbyły się biegi eliminacyjne sztafet mieszanych (100-200-300-400 m) - polska reprezentacja, w której odcinek 200 m pokonywał Rafał Pająk (zawodnik Wiolety Homa) bez większych problemów wywalczyła awans do rundy finałowej. 17.07 w godzinach wieczornych odbył się bieg finałowy. Polacy w składzie: Damian Sztejkowski - Rafał Pająk - Szymon Kreft - Maciej Wójcik wywalczyli rewelacyjne 3. miejsce ulegając tylko nieznacznie Włochom i Hiszpanom. Czas Polaków - 1.53.80 (w rundzie finałowej został on poprawiony o blisko 3 sekundy). Serdeczne gratulacje!

Chłopcy już początkiem sierpnia wystartują na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Na odpoczynek, po tak ciężkim sezonie przyjdzie jeszcze pora.