Czwartek, 25.04.2024

Konkurs wiedzy o Sejmie w GP nr 1. Pod patronatem Marszałka Marka Kuchcińskiego
21-09-2016
21-09-2016

37 gimnazjalistów z czechowickich szkół wzięło udział w Konkursie wiedzy o Sejmie, który odbył się w Gimnazjum Publicznym nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Organizatorami konkursu, odbywającego się po patronatem honorowym Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, była Poseł na Sejm Małgorzata Pępek oraz Wszechnica Sejmowa.

Gościem honorowym konkursu był Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek. Uczestnicy wysłuchali najpierw prelekcji przygotowanych przez pracowników Wszechnicy Sejmowej. Dotyczyły one historii, tradycji i współczesności polskiego parlamentaryzmu oraz procesu legislacyjnego. „Uzbrojeni” w tak zdobytą wiedzę gimnazjaliści zasiedli następnie do testu z pytaniami z wiedzy o Sejmie.

Prowadzący konkurs pracownicy Wszechnicy Sejmowej podkreślali, że wyniki testu wypadły w Czechowicach-Dziedzicach znacznie powyżej średniej ogólnopolskiej. Najlepiej test napisały:

• Martyna Czylok, Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, miejsce pierwsze
  • Anna Szpyra, Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, miejsce drugie
  • Karolina Sepot, Gimnazjum Publiczne Nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, miejsce trzecie

Gimnazjalistki, które zajęły konkursowe podium, otrzymały cenne nagrody ufundowane przez Kancelarię Sejmu RP oraz Poseł Małgorzatę Pępek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i przygotowane przez Kancelarię Sejmu upominki.