Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Nagrody Burmistrza dla artystów i osób upowszechniających kulturę
30-09-2016
30-09-2016

W czwartek 29 września, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, odbyło się uroczyste wręczenie nagród finansowych Burmistrza Czechowic-Dziedzic dla osób szczególnie zasłużonych dla gminy w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnia i ochrony kultury.

Nagrody za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymali:

• Bolesław Folek – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
  • Ewa Kmiecik-Wronowicz – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach
  • Tomasz Janusz – dyrektor, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy MDK w Czechowicach-Dziedzicach
  • Danuta Zając – wieloletnia pracownica Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach
  • Maria Kubik – artystka ludowa (haft, rzeźba, malarstwo)
  • Andrzej Jano – zespół Audio Cases
  • Andrzej Adamczyk – zespół Audio Cases
  • Marcin Walaszek – zespół Audio Cases
  • Marek Cieślar – zespół Audio Cases

Artystom i osobom pracującym na rzecz upowszechniania kultury, nagrody wręczali: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Alicja Ogiegło.

Burmistrz Marian Błachut pogratulował nagrodzonym dokonań i zapału w pracy twórczej oraz osiągnięć w rozwoju i promowaniu kultury w Gminie Czechowice-Dziedzice. W czasie spotkania mówiono o potrzebie oraz różnych formach upowszechniania twórczości artystów, działających na terenie gminy. Burmistrz przyjął od nagrodzonych prezent w postaci bieżnika, wykonanego własnoręcznie przez artystkę Marię Kubik.