Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Świąteczne dekoracje w Czechowicach-Dziedzicach. Choinka i coś jeszcze…
16-12-2016
19-12-2016
16-12-2016

Choć aura daleka jest od typowo zimowej, o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia przypominają nam świąteczne dekoracje, które pojawiły się również w naszym mieście.

W ubiegłym tygodniu na Placu Jana Pawła II, gdzie wcześniej zamontowano świetlną „fontannę” oraz iluminacje na drzewach, stanęła choinka. Okazałe drzewko – jodłę - przekazał Gminie Czechowice-Dziedzice nieodpłatnie pan Alojzy Wróbel z Ligoty, za co serdecznie dziękujemy.

Świąteczne iluminacje pojawiły się również w wielu innych miejscach Czechowic-Dziedzic, głównie na latarniach ulicznego oświetlenia oraz skwerach i rondach.

Zdecydowana większość z tych wprowadzających świąteczny nastrój dekoracji, mieszkańcom naszego miasta jest już znana. W tym roku pojawią się jednak dwa, zupełnie nowe elementy związane ze świąteczną dekoracja miasta. Na Placu Jana Pawła II, tuż obok choinki, stanęła betlejemska szopka. Świąteczny akcent w postaci Świętego Mikołaja, został zaś zamontowany na nowo wybudowanym rondzie, u zbiegu ulic Niepodległości, Mickiewicza i Kołłątaja.

foto

Przypominamy, że montowane w Czechowicach-Dziedzicach instalacje, to nowoczesne, powstałe w oparciu o technologię LED rozwiązania, które są maksymalnie energooszczędne, a co za tym idzie tanie w eksploatacji.