Najlepszy sezon tenisistów stołowych MKS Czechowice-Dziedzice!
grafika
16-01-2017

Rok 2016 był najlepszym w historii tenisa stołowego w naszej gminie.

Pingpongiści MKS Czechowice-Dziedzice zdobyli swoje pierwsze 3 medale Mistrzostw Polski oraz zgromadzili 19 medali Mistrzostw Śląska. Klub zajął 3 miejsce w województwie w gronie 96 klubów tenisa stołowego. Wraz z wynikami sportowymi nastąpił również duży postęp organizacyjny, gdyż tenis stołowy uprawia w gminie już 50 dzieci w kilku grupach treningowych, a najbardziej zaawansowana grupa zawodników w wieku 9-12 lat ma możliwość treningu 2 razy dziennie nawet 20 godzin tygodniowo.

foto1

Występująca w II lidze drużyna seniorek zakończyła sezon na 3 pozycji w gronie 16 zespołów z woj. Śląskiego oraz Opolskiego. Nasi seniorzy rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu woj. Śląskiego, zakończyli z brązowym medalem, co było największym zaskoczeniem rozgrywek.

Od tego sezonu w III lidze kobiet występuje nasza drużyna złożona w całości z młodych wychowanek klubu. Rok 2016 młody zespół MKS zakończył na fotelu lidera rozgrywek.

Na zakończenie 2016 roku Żorach odbył się największy turniej w Polsce dla dzieci z udziałem 300 zawodników.

Michał Gawlas zajął 1 miejsce, a Weronika Indeka 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Małgorzata Hebda, Olaf Then, Zuzia Bronikowska sklasyfikowani zostali na wysokich 6 miejscach.

foto2

***

Początek 2017 roku to bardzo udane występy naszych zawodników na turniejach wysokiej rangi.

8 stycznia w Łaziskach Górnych w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym żaków – złoty medal wywalczyła Weronika Indeka awansując na zawody Grand Prix Polski w Gdańsku 20-22 stycznia.

Duży sukces odniósł Paweł Polok zdobywając brązowy medal, pokonując wielu wyżej sklasyfikowanych rywali.

W Sosnowcu w prestiżowym turnieju TOP12 dla najlepszych zawodników województwa - I miejsce zajął nasz młodzik Michał Gawlas wygrywając wszystkie 7 meczów, nie doznając porażki.