Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Zgłoś pomysł na rewitalizację!
09-03-2017

Jeszcze tylko do jutra czekamy na Państwa propozycje przedsięwzięć do ujęcia w Programie Rewitalizacji dla Gminy Czechowice-Dziedzice. Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, stowarzyszenia oraz pozostałych interesariuszy do zgłaszania swoich pomysłów przedsięwzięć poprzez wypełnienie ankiety potrzeb rewitalizacyjnych.

Pomysły powinny dotyczyć obszarów rewitalizacji Gminy Czechowice-Dziedzice, które wyznaczono na terenie miasta. Są to obszary w granicach oznaczonych czerwoną linią na załączonych mapach. Wypełnioną ankietę potrzeb rewitalizacyjnych prosimy przesyłać  na adres e-mail: lub złożyć w formie papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Termin składania propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych mija 10 marca 2017 roku o godz. 13.00.

Opracowanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Czechowice-Dziedzice umożliwi samorządowi, a także innym podmiotom działającym na terenie Gminy, ubieganie się o dofinansowanie z funduszy zewnętrznych w celu rewitalizacji obszarów zdegradowanych, poprzez rozwiązywanie zidentyfikowanych problemów i przeciwdziałanie zjawiskom kryzysowym występującym na terenie Gminy. Więcej informacji na temat Programu Rewitalizacji oraz wsparcia w wypełnieniu ankiety potrzeb rewitalizacyjnych udziela przedstawiciel wykonawcy opracowania – Pani Arleta Ciarczyńska, Dolnośląskie Centrum Rozwoju Lokalnego s.c., tel.: 601 997 773, e-mail: .

Opracowanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Czechowice-Dziedzice jest dofinasowane w 90% w ramach projektu pn. „Śląskie programy rewitalizacji – wsparcie dla gmin”. Dotacja współfinansowana jest w 85% ze środków Unii Europejskiej, Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz w 15% z budżetu państwa.

Załączniki:

• Ankieta potrzeb rewitalizacyjnych
  • Mapa obszaru rewitalizacji 1- centrum miasta
  • Mapa obszaru rewitalizacji 2- północna część miasta
  • Prezentacja „Diagnoza na potrzeby wyznaczenia obszaru zdegradowanego i rewitalizacji”

SR/UM, ŁP