Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Omnibus 2017. III Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic
13-04-2017
13-04-2017

11 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „OMNIBUS klas I-III” pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Celem konkursu było zwiększenie zainteresowania zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska naturalnego oraz zachęcanie uczniów do ekologicznych zachowań w najbliższym otoczeniu.

W konkursie wzięło udział siedem Szkół Podstawowych z gminy Czechowic-Dziedzic. Drużyny trzyosobowe układały puzzle, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, test wyboru. Najtrudniejszym zadaniem okazała się krzyżówka, której rozwiązaniem było hasło „Miasto Czechowice-Dziedzice dba o ekologię”. Ostatnią konkurencją było wykonanie plakatu na temat ochrony przyrody i środowiska – ekologia w naszym mieście.

Uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą przyrodniczą i ekologiczną. W miłej atmosferze chętnie brali udział w przygotowanych zadaniach. Po trzygodzinnym wysiłku jury-opiekunowie drużyn wyłonili zwycięzców.

• I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, która otrzymała prócz nagród, piękną statuetkę dla zwycięzkiej drużyny: Bruno Bednarczyk, Maria Jurczyk, Maksymilian Sordyl
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach – Aleksandra Uchyła, Karol Sok, Arkadiusz Pniok
  • III miejsce Zespół Szkół w Ligocie – Natalia Szymla, Karol Kopoczek, Igor Bieńko

Organizatorzy dziękują uczestnikom i opiekunom oraz zachęcają do przyszłorocznego udziału w przyrodniczo-ekologicznych rozgrywkach międzyszkolnych, by propagować wśród najmłodszych proekologiczne zasady postępowania.