Czwartek, 25.04.2024

Jubileuszowe Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy
13-04-2017
13-04-2017

W sobotę 8 kwietnia odbyły się jubileuszowe, XX Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Zwody organizowane są corocznie przez Grupę Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice, we współpracy z Urzędem Miasta. W Zawodach udział wzięło ponad 70 osób, reprezentujących 13 szkół.

Podczas pozorowanych scenariuszy zawodnicy mogli udzielić pomocy osobom z napadem drgawek, zakrztuszonej, z ranami ciętymi, złamaniami, otarciami, po nagłym zatrzymaniu krążenia i wielu innych.

Istotną nowością w tym roku była możliwość skorzystania z AED przez startujące zespoły, co stanowi kluczową umiejętność w resuscytacji krążeniowo-oddechowej i łańcuchu przeżycia.

KLASYFIKACJA:

Szkoły podstawowe:

• I miejsce - Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Bronowie (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie)
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
  • III miejsce - SP nr 1 im. Gustawa Morcinka w Ligocie (Zespół Szkół w Ligocie)

Szkoły gimnazjalne:

• I miejsce - Gimnazjum w Ligocie im. ks.prof. Józefa Tischnera (Zespół Szkół w Ligocie)
  • II miejsce - Gimnazjum Publiczne nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach
  • III miejsce - Katolickie Gimnazjum Stowarzyszenia Dziedzictwo św. Jana Sarkandra w Czechowicach-Dziedzicach

Szkoły średnie:

• I - Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica