Czwartek, 18.04.2024
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Tenis stołowy. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie najlepsza w województwie!
13-04-2017
13-04-2017

11 kwietnia nasza gmina była gospodarzem finałowego turnieju igrzysk młodzieży szkolnej w tenisie stołowym. W hali Zespołu Szkół w Ligocie rywalizowało 8 najlepszych drużyn szkolnych dziewcząt i chłopców, wyłonionych w eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych.

Ogromny sukces odnieśli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie, zdobywając tytuł Mistrzów Śląska, zaś drużyna dziewcząt zajęła 3 miejsce! Jednocześnie uczniowie z Burzeja zakwalifikowali się do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w tenisie stołowym szkół podstawowych w Rawie Mazowieckiej.

Dobrego występu można się było jednak spodziewać, gdyż kilka dni wcześniej, 3 kwietnia, w Bytomiu reprezentacja szkoły podstawowej nr 3 w Ligocie zajęła I miejsce w  najbardziej prestiżowym turnieju dla szkół  - wojewódzkim memoriale im. Andrzeja Grubby.

Zwycięstwo w gronie 18 zespołów daje uczniom z SP 3 Ligota możliwość reprezentowania województwa śląskiego w finale ogólnopolskim Memoriału im. Andrzeja Grubby, w dniach 10-11 czerwca w Sopocie.

Uczniowie, którzy osiągnęli powyższe sukcesy to: Paweł Polok, Olaf Then, Michał Gawlas, Małgorzata Hebda, Weronika Indeka i Zuzanna Bronikowska.

Wyniki finału wojewódzkiego szkół podstawowych:

Chłopcy:

m-ce

1.

SP 3 Ligota (Gawlas Michał, Polok Paweł, Then Olaf)

2.

2.

ZSS Mysłowice

3.

SP 3 Ligota (Hebda Małgorzata, Indeka Weronika, Bronikowska Zuzanna)

4.

SP 31 Częstochowa