Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Michał Gawlas mistrzem Śląska w tenisie stołowym!
20-04-2017
20-04-2017

W dniach 8-9 kwietnia, w Jastrzębiu-Zdroju, odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Młodzików w tenisie stołowym. Najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant czechowickiego MKS-u – Michał Gawlas.

Młody sportowiec z Gminy Czechowice-Dziedzice, w rywalizacji ze starszymi zawodnikami, wygrał wszystkie swoje mecze, pokonując w finale - po raz pierwszy w sezonie - reprezentanta gospodarzy 3:1. Warto dodać, że w kategorii młodzików na Śląsku rywalizuje ponad 100 zawodników.

W turnieju drużynowym wystartowały 33 drużyny klubowe. Reprezentanci MKS Czechowice-Dziedzice (Olaf Then, Paweł Polok, Michał Gawlas) zdobyli srebrne medale, co jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę, że nasza drużyna była jedną z najmłodszych w turnieju.

W turnieju gier podwójnych Michał i Paweł zdobyli jeszcze brązowe medale, a w rywalizacji dziewcząt nasza drużyna (Jagoda Ryt i Małgorzata Hebda) wygrała turniej eliminacyjny i zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski w Krośnie.

Prawdziwą ozdobą Mistrzostw Śląska była zwycięska akcja w meczu półfinałowym naszego zawodnika Michała Gawlasa, którą w mediach społecznościowych oglądnęło już ponad 18 tysięcy osób!

Akcję grającego uchwytem piórkowym Michała (w czarnej koszulce) można zobaczyć tutaj.

Tomasz Szary / MKS Czechowice-Dziedzice, ŁP