Środa, 24.04.2024

GP1 na Europejskim Tygodniu Młodzieży
17-05-2017
17-05-2017

W dniach 8-9 maja br. reprezentacja Gimnazjum Publicznego Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach brała udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Warszawie. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej  i Ministerstwa Cyfryzacji, natomiast organizatorem była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Erasmus+.

W pierwszym dniu  reprezentacja w składzie: Aleksandra Matejko, Kaja Fołta, Monika Pawińska i Laura Migdał pod opieką Magdaleny Jasińskiej zwiedzała stolicę. We wtorek w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbywały się warsztaty i debata pod hasłem „Twórz, Działaj, Włącz się". Każda z grup biorących udział w warsztacie miała za zdanie przygotować plakat o swoich  działaniach. Grupa z Twardowskiego dzieliła się dobrymi praktykami z zakresu działań przyrodniczych realizowanych w ramach projektu Arboretum Inspiruje. W podziękowaniu za możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu na ręce organizatorów złożono upominki przygotowane przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego.

Po warsztatach miała miejsce debata w której tematem przewodnim było zaangażowanie młodych. Prelegenci biorący udział w debacie to m.in. Robert Król z Ministerstwa Cyfryzacji, Adam Janczewski – przewodniczący Rady Dzieci i młodzieży przy MEN, socjolog i rektor Wyższej Szkoły Administracji i Przedsiębiorczości w Lublinie – dr Marta Komorska.