Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Gmina przekazała Policji opaski odblaskowe. Dla najmłodszych mieszkańców Czechowic-Dziedzic
18-05-2017
18-05-2017

Tysiąc opasek odblaskowych z logotypami Czechowic-Dziedzic oraz Policji, ufundowanych przez Gminę, zostało przekazanych stróżom prawa z czechowickiego Komisariatu Policji. Opaski trafią do najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Opaska odblaskowa to element zapewniający doskonałą widoczność, a - co za tym idzie – większe bezpieczeństwo pieszym poruszającym się po zmroku. Czechowiccy policjanci od lat prowadzą wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy działania edukacyjne dotyczące, między innymi, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Gmina Czechowice-Dziedzice postanowiła je wesprzeć, finansując zakup opasek odblaskowych, które za pośrednictwem dzielnicowych z czechowickiego Komisariatu Policji, będą przekazywane uczniom placówek oświatowych z terenu naszej gminy.

- Cieszy nas, że w taki sposób możemy wesprzeć działania naszej policji i jednocześnie podnieść bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców naszej gminy – podkreślał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, w czasie uroczystego przekazania opasek na ręce podinspektora Sławomira Walczaka, Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. W krótkim spotkaniu w Urzędzie Miejskim udział brał również Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek oraz dwaj dzielnicowi z czechowickiego komisariatu policji.