Piątek, 19.04.2024

Bronów bawił się do późnej nocy. Bronowisko 2017 za nami
21-08-2017
21-08-2017

Aura nie pokrzyżowała szyków organizatorom Dożynek Sołeckich w Bronowie, które odbyły się w niedzielę 20 sierpnia. Deszczowa na początku pogoda, z każdą godziną była coraz lepsza, a zabawa na Bronowisku 2017 trwała do późnych godzin nocnych.

Barwny, dożynkowy korowód, w którym bronowscy gospodarze zaprezentowali swoje ciągniki, jechał w deszczu. Tradycji jednak stało się zadość i przekazany przez gospodarzy dożynek – Dorotę i Ryszarda Zbijowskich bochen chleba, upieczony z pochodzącej z tegorocznych już zbiorów mąki, trafił w ręce gospodarza gminy - Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Sporo atrakcji czekało na uczestników w części artystycznej niedzielnej imprezy w Bronowie. Na scenie Bronowiska 2017 pojawili się: Movimento +, Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz zespół Rocker Soul. Dodatkową atrakcją był, przeprowadzony już po zmroku, pokaz pirotechniczny.

Bronowisko 2017 zakończyła zabawa taneczna z zespołem Preluduim.

Zdjęcia - Adam Waleczek