Grad medali w Toruniu. Dla naszych lekkoatletów
grafika
13-02-2018
9
13-02-2018

W dniach od 9 do 11 lutego, w Toruniu, odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Zawodnicy MKS Czechowice-Dziedzice wywalczyli na nich trzy medale, uzyskując świetne rezultaty w swoich konkurencjach.

Złoty medal w biegu na 3000m U20 zdobył Bartosz Jarczok, uzyskując wynik 8:21.32. Rezultat ten jest nowym rekordem Śląska, poprawionym o 10 sek. Poprzedni również należał do Bartka i został ustanowiony w zeszłym roku.

Srebrny medal w biegu na 300m U18 wywalczył Jakub Pająk. Czas, który uzyskał - 34,78 sek jest jego nowym rekordem życiowym, poprawionym o 1 sek. Do złota zabrakło 0,01 sek.

Brązowy medal w biegu na 60m U20 zawisł na piersi Rafała Pająka, który - podobnie jak koledzy z klubu - ustanowił swój rekord życiowy wynikiem 6,86 sek. Do poprawienia 40-letniego rekordu Śląska zabrakło 0,01 sek. Rafał wystąpił również w biegu finałowym na 200m, gdzie był piąty.

Należy również wyróżnić bardzo dobrą postawę Oliwii Kwaśniak, która ustanowiła swój rekord życiowy w biegu na 60m - 8,08 sek. oraz Samuela Kudyka na 1000m - 2:42.67.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerom!