Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Finał kolejnej edycji Małej Ligi Koszykówki Dziewcząt w Czechowicach-Dziedzicach
16-05-2018
16-05-2018

W sobotę 12 maja odbył się finał 4. edycji Małej Ligi Koszykówki Dziewcząt pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

W wielkim finale kategorii klas 5-6 spotkały się 4 najlepsze drużyny fazy zasadniczej. Oprócz gospodarzy - MKS Czechowice-Dziedzice, wystąpiły zespoły ISWJ Wisła, NIWA Oświęcim oraz UKS Goruszka Jaworze. W wyniku losowania nasz zespół w półfinale spotkał się z ISWJ Wisła, a NIWA Oświęcim w drugim półfinale podejmowała UKS Goruszkę Jaworze.

Zmagania koszykarek punktualnie o godzinie 9.00 oficjalnie rozpoczął Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Łękawa, który pogratulował awansu do wielkiego finału wszystkim drużynom i życzył powodzenia w walce o zaszczytne pierwsze miejsce.

Pierwszy półfinał z udziałem naszego zespołu rozpoczął się bardzo dobrze. Nasza drużyna szybko osiągnęła kilkupunktową przewagę, co pozwoliło na nieco spokojniejszą grę. Czechowiczanki były skuteczne pod koszem rywalek i całkiem dobrze broniły, czego rezultatem była wygrana 32:24 i awans do finału.

W drugim półfinale drużyna z NIWY Oświęcimia podejmowała zespół z Jaworza. Od samego początku na parkiecie dominowały koszykarki NIWY, które bez większych problemów trafiały do kosza rywalek, nie dając przeciwniczkom wielu okazji do zdobycia punktów. Po jednostronnym pojedynku zawodniczki z Oświęcimia wygrały 39:12 meldując się w finale.

Mecz o 3 miejsce pomiędzy Wisłą a Jaworzem miał również jednostronny przebieg. Zepchnięte do głębokiej defensywy koszykarki z Jaworza broniły się jak mogły, ale to nie wystarczyło do uzyskania korzystnego rezultatu. W meczu do jednego kosza zawodniczki z Wisły pokonały rywalki 38:9, zasłużenie zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

W finale gospodynie stanęły przed szansą wygrania po raz pierwszy w historii Małej Ligi Koszykówki w kategorii klas 5-6. Wszystkie atuty były po stronie czechowiczanek, które w fazie zasadniczej nie zaznały goryczy porażki. Po wyrównanym początku do głosu zaczęły dochodzić jednak zawodniczki z Oświęcimia, które w krótkim czasie osiągnęły kilkupunktową przewagę. Kosz rywalek był jak zaczarowany i nawet z najłatwiejszych sytuacji piłka nie chciała wpaść do kosza. Mimo ambitnej walki czechowiczanek nie udało się odrobić strat. Po zwycięstwie 30:18 zespół NIWY Oświęcim wygrał 4. edycję Małej Ligi Koszykówki, a nasze zawodniczki musiały zadowolić się drugim miejscem.

Wręczenia okolicznościowych pucharów i medali dokonał Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, który gratulował wszystkim zawodniczkom i trenerom osiągniętych wyników, a także organizatorom Małej Ligi Koszykówki wspaniałej organizacji oraz zadeklarował objęcie swym patronatem kolejnej edycji rozgrywek.

Wyróżnienia indywidualne zostały przyznane:

• Justyna Tadych (NIWA Oświęcim)
  • Julia Rubysz (MKS Czechowice-Dziedzice)
  • Liliana Arsenicz (ISWJ Wisła)
  • Julia Kuczmierczyk (UKS GORUSZKA Jaworze)

Rafał Walusiak, ŁP