Sobota, 20.04.2024

„Zatoka” świętowała jubileusz 20-lecia działalności
17-05-2018
17-05-2018

W środę 16 maja, w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Zatoka” w Czechowicach-Dziedzicach, odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 20-lecia istnienia placówki. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wraz ze swoim zastępcą Maciejem Kołoczkiem.

Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza „Zatoka” powstała w 1998 roku. W placówce popołudnia spędza około trzydzieścioro dzieci z rodzin wymagających wsparcia. „Zatoka”, w której znajdują się pod opieką wychowawców oraz wspierających działania placówki wolontariuszy, znajdują drugi dom. Tu mają czas na spokojne odrabianie lekcji, wspólną zabawę i wypoczynek, ale również naukę wielu codziennych czynności, które większość dzieci poznaje w rodzinnych domach.

Działalność świetlicy finansowana jest w ramach prowadzonych przez gminę działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych. Zdaniem przemawiającego w czasie uroczystości Burmistrza Mariana Błachuta, gratulującego całej załodze „Zatoki” wytrwałości i sukcesów w trudnej i odpowiedzialnej pracy, są to bodaj najlepiej zainwestowane pieniądze, pochodzące z koncesji alkoholowych wydawanych przez gminę.

Jubileuszowe spotkanie w „Zatoce” było okazją do podsumowań, wspomnień oraz spotkania obecnych i byłych wychowanków i wychowawców pracujących w placówce. Podkreślano, że istnienie tak dobrze zorganizowanych i pracujących z dziećmi i młodzieżą placówek jak czechowicka „Zatoka”, wcale nie jest normą, i to nawet w znacznie większych i bogatszych gminach. Do podopiecznych świetlicy trafiły słodycze, przekazane przez gospodarzy gminy. Dzieciaki odwdzięczyły się gościom przygotowanym programem artystycznym, po którym uczestników uroczystości zaproszono na wspólny poczęstunek.