Wtorek, 16.04.2024
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Centrum wolontariatu w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach
13-08-2019

Od sierpnia br. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach działalność rozpoczęło Centrum Wolontariatu. Jego głównym celem jest propagowanie i rozwijanie aktywności obywatelskiej. Wolontariat kierowany jest do mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice oraz organizacji i instytucji działających na jej terenie.

Podstawowym założeniem jest  pozyskanie osób chętnych do bezinteresownego i bezpłatnego wykonywania pracy na rzecz innych osób  oraz integracja aktywnychwolontariuszy w Centrum. Podejmowane działania polegają na nawiązaniu współpracy na poziomie lokalnym ludzi chętnych do niesienia pomocy z osobami, które takiej pomocy potrzebują. To właśnie Centrum Wolontariatu spełnia rolę łącznika między potrzebującymi a pomagającymi. Poprzez stałą współpracę ze szkołami, stowarzyszeniami,  parafiami i innymi instytucjami działającymi na terenie gminy Czechowice-Dziedzice:

• prowadzi bazę danych osób i instytucji będących odbiorcami usług wolontarystycznych oraz świadczących te usługi,
  • zawiera porozumienia z ww. beneficjentami i wolontariuszami,
  • kieruje  wolontariuszy do pracy zgodnie z zapotrzebowaniem,
  • bierze udział w realizacji programów przygotowanych przez inne jednostki pomocy społecznej i instytucje,
  • udziela porad i wsparcia.

Centrum Wolontariatu działa w Zespole ds. usług Ośrodka Pomocy Społecznej mieszczącym się w Czechowicach-Dziedzicach ul. Nad Białką 1 B. Dyżury odbywają się we wtorki w godzinach 10.00 - 11.00 oraz czwartki w godzinach 15:00-17:00

KONTAKT:

Anna Czyż – specjalista pracy socjalnej (tel. 32 214 51 37 lub 508 069 933,