Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Zawody PCK pod patronatem Burmistrza. Kto najlepszy w udzielaniu pierwszej pomocy?
15-04-2014
15-04-2014

W miniony weekend w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się XVII Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Organizatorem zawodów była Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Czechowice-Dziedzice. Udział w zawodach wzięło 13 zespołów, reprezentujących szkoły z terenu naszej gminy.

Zespoły startowały w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy zespół składał się z pięciu osób, a jego zadaniem było zmierzenie się z czterema tzw. stacjami pozorowanymi, w których należało udzielić pierwszej pomocy.

Startujący w zawodach ratownicy musieli radzić sobie w takich okolicznościach jak: wypadek samochodowy, porażenie prądem, zatrzymanie krążenia, amputacja, czy atak astmy.

Klasyfikacja generalna:

Kategoria Szkół Podstawowych