Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wakacje z zapałem! Oferta na lato w Gminie Czechowice-Dziedzice
23-06-2014

Początek wakacji już w najbliższy weekend. Jak co roku Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach oraz podległe mu jednostki, przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży, poszukujących atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu.

Nie zabraknie zajęć sportowych, kulturalnych, turniejów, wycieczek i imprez. Część wakacyjnej oferty skierowana jest głównie do najmłodszych, a część do osób dorosłych, czy wręcz całych rodzin. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy na nudę w Czechowicach-Dziedzicach narzekać na pewno nie będzie można…

Na wakacyjne miesiące przypadają trzy duże imprezy masowe, których organizatorem, bądź współorganizatorem jest Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. 12 lipca zapraszamy na Folk w Ligocie. To nowa impreza, której główną atrakcją będą występy zespołów folklorystycznych. Na tę okoliczność miejscowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta przygotowuje nowe utwory, które wykona wspólnie z Gangiem Marcela. 17 sierpnia w Bronowie odbędą się natomiast Dożynki Sołeckie.

22, 23 i 24 sierpnia to daty, które warto zarezerwować już dzisiaj, rezygnując w ten weekend z wakacyjnych wyjazdów. W tym czasie, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach odbędą się XL Dni Czechowic-Dziedzic. Program imprezy - jak przystało na jubileuszowe święto Gminy - zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

W piątek 22 sierpnia obejrzeć będzie można pierwsze plenerowe wykonanie czechowickiego Oratorium „Żywioły”. Następnie wystąpi Stachursky z koncertem jubileuszowym - 20 lat na scenie. W sobotę 23 sierpnia wystąpią Dwie Korony, uznawane za najlepszy zespół grający przeboje Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Następnie na scenie pojawi się Golec uOrkiestra, zaś na koniec wieczoru, z koncertem jubileuszowym - 40 lat na scenie - wystąpi Budka Suflera. W niedzielę 24 sierpnia na scenie pojawią się Dawid Kwiatkowski i Mateusz Ziółko. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Hey, a obchody XL DNI Czechowic-Dziedzic zakończy tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Niezwykle bogato przedstawia się również wakacyjna oferta przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Czechowicach-Dziedzicach. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy sportu, rekreacji i turystki, jak i osoby poszukujące wydarzeń kulturalnych, spotkań z filmem i teatrem oraz wykładów i warsztatów artystycznych.

Bezpośrednie linki do pełnych atrakcji wakacyjnych ofert gminnych jednostek znajdziesz tutaj: MOSiR, MDK, MBP.