Piątek, 19.04.2024

Kąpielisko z nowym dachem
15-07-2014
15-07-2014

Zakończyła się częściowa przebudowa otwartego kąpieliska miejskiego MOSiR-u w Czechowicach-Dziedzicach. Za 580 tysięcy złotych wyremontowano dach i naprawiono konstrukcje przeszklone budynku kąpieliska. Prace ruszyły w marcu i zakończyły się planowo końcem maja, jeszcze przed otwarciem sezonu letniego na kąpielisku.

Po wielu latach użytkowania dach kąpieliska wymagał gruntownego remontu, dzięki któremu nie tylko został odnowiony i uszczelniony, ale także ocieplony. Zakres robót obejmował między innymi rozbiórkę istniejących warstw stropodachowych z wykonaniem nowych warstw izolacji termicznej i przeciwwodnej z zastosowaniem lanego styrobetonu oraz natryskowej piany poliuretanowej, obróbki blacharskie ścianek attykowych i belek żelbetowych, demontaż świetlika dachowego i uzupełnienie w jego miejscu płyty stropowej, wykonanie koryt rynnowych i wpustów dachowych, remont stolarki aluminiowej oraz elementów pozostałych świetlików i przeszkleń, a także wykonanie instalacji odgromowej i przeciwoblodzeniowej. Wykonano również całkiem nową nawierzchnię tarasu z zastosowaniem płyt gresowych ułożonych na systemowych, regulowanych podkładach dystansowych oraz nową balustradę na tarasie, który - dzięki likwidacji części świetlików dachowych - jest teraz dużo większy.

Koszt remontu wyniósł 580.090 złotych i został sfinansowany w całości z budżetu gminy. Wykonawcą była firma P.P.U.H. „AKCES” Brunon Kieloch z Czechowic-Dziedzic.

*           *           *           *           *

Kąpielisko miejskie MOSiR-u posiada baseny z częścią sportową (basen o wymiarach 12,5x25 m i głębokości od 1,35 do 1,8 m) i rekreacyjną (połączoną z częścią sportową, o wymiarach 25x18 m i głębokości od 0,65 do 1,35 m, z dwoma masażami karku, gejzerem i minizjeżdżalnią). Jest tutaj też brodzik dla dzieci (średnica 7 m, głębokość 0,35 m) wraz z placem zabaw i grzybkiem-kurtyną wodną oraz brodzik (średnica 8 m, głębokość 0,9 m) wraz z dwoma zjeżdżalniami o długości 46 i 68 m). Obiekt posiada zaplecze sanitarno-higieniczne, przebieralnie i indywidualne szafki ubraniowe. Jest tu też duży kompleks gastronomiczny i sezonowy ogródek grillowy. Obiekt posiada wypożyczalnię sprzętu do rekreacji. Wizyta na naszym miejskim kąpielisku to znakomity pomysł na udanie spędzony, letni czas - zarówno indywidualnie, jak i ze znajomymi czy rodziną.

Zapraszamy!

PM