Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Modernizacja wodociągu na ulicy Kołłątaja w Czechowicach-Dziedzicach
31-07-2014

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że 30 lipca rozpoczęły się prace związane z wymianą wodociągu głównego na ulicy Kołłątaja w Czechowicach-Dziedzicach.

Chodzi o pierwszy etap prac, na odcinku od ulicy Księdza J. Barabasza do ulicy Parkowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Prace i związane z tym utrudnienia potrwają do końca sierpnia bieżącego roku. Wykonywane prace ziemne będą powodowały konieczność zajęcia pasa drogowego, co spowoduje czasowe niedogodności komunikacyjne. PWiK podkreśla, że nie są natomiast planowane przerwy w dostawie wody.

Zakres prac na ulicy Kołłątaja przewiduje wymianę około 500 metrów wodociągu głównego. Wykonane zostaną też nowe przyłącza wodociągowe do znajdujących się tam budynków. Koszt całości robót szacowany jest na około 56 tysięcy złotych.

- Modernizacja wodociągu prowadzona jest zgodnie z przyjętym Wieloletnim Planem Rozwoju i Modernizacji Sieci Wodociągowej dla Czechowic-Dziedzic na 2014 rok - mówi prezes czechowickiego PWiK Andrzej Rzepka - Za związane z wymianą wodociągu utrudnienia serdecznie przepraszamy.

W przypadku pytań bądź uwag dotyczących prowadzonych na ulicy Kołłątaja prac mieszkańcy mogą dzwonić pod numer tel. 32 215 37 17.