Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach
22-08-2014
22-08-2014

W piątek 22 sierpnia br. miało miejsce uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek nowego Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Wesołej, na gruntach nieodpłatnie przekazanych Policji na ten cel przez Gminę Czechowice-Dziedzice.

Akt erekcyjny pod budowę komisariatu - który podpisali Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia (w imieniu Śląskiego Komendanta Policji), Komendant Miejski Policji w Bielsku Białej insp. Bogdan Zaręba, Wicewojewoda Śląski Piotr Spyra (w imieniu Wojewody Śląskiego), Starosta Bielski Andrzej Płonka oraz Radny Sejmiku Śląskiego Janusz Buzek (w imieniu Marszałka Województwa Śląskiego) - umieszczono dla potomnych w okolicznościowej tubie erekcyjnej wraz z monetami polskimi (w nominałach od 1 grosza do 5 złotych), zdjęciem z placu budowy, aktualnym planem naszej gminy oraz bieżącymi numerami miesięczników "Policja 997" i "Biuletyn Samorządowy Czechowic-Dziedzic" i uroczyście zamurowano w ścianie ponad fundamentem wznoszonego budynku.

W uroczystości wzięli udział - obok wyżej wymienionych - również m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Damian Żelazny, Zastępcy Burmistrza Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec, Komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podinsp. Zbigniew Gacek, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej ppłk Andrzej Rajczyk, Dowódca 18. Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej ppłk Ryszard Burczy, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej st. bryg. Adam Caputa, radni miejscy, inni przedstawiciele Policji, mieszkańcy i inni zaproszeni goście.

Po wmurowaniu kamienia węgielnego, fundamenty wznoszonego komisariatu poświęcił Duszpasterz Policjantów Diecezji Bielsko-Żywieckiej ks. Karol Mozor.

Obiekt - mający służyć zarówno Policji, jak i całej społeczności Gminy Czechowice-Dziedzice, zarówno mieszkańcom jak i gościom - budowany jest na gruncie przekazanym nieodpłatnie przez Gminę Czechowice-Dziedzice, a inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, projektantem budynku jest Firma Projektowa „An Archi Group” z Gliwic i wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Adamex” z Bielska-Białej. Umowę na budowę komisariatu podpisano 13 czerwca 2014 roku, po kilku dniach ruszyły prace przy budowie.

Więcej o nowym komisariacie piszemy tutaj »

Poniżej oraz w załączeniu - ekt erekcyjny.

Akt erekcyjny

PM