Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Piknik Rodzinny otwierający „Jesienną Szkołę Profilaktyki”
02-09-2014

W dniu 7 września 2014 roku na Placu Jana Pawła II w Czechowicach - Dziedzicach po raz kolejny odbędzie się Piknik Rodzinny otwierający Jesienną Szkołę Profilaktyki.

Impreza, rozpocznie się o godzinie 15.00 i będzie trwała do godziny 18.00. Uczestnicy imprezy będą mogli nie tylko posłuchać muzyki, ale też zjeść coś smacznego lub wziąć udział w przygotowanych konkursach. Będzie też dużo muzyki i wspólnego śpiewu.

Na dzieci oraz rodziców czekają liczne atrakcje : przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i zamki, z których będą mogły korzystać nieodpłatnie. Na najmłodszych czekają gry, zabawy i konkursy z upominkami. Uczestnicy będą mogli też zmienić nieco swój wygląd i skorzystać ze stoiska, przy którym malowane będą twarze. W programie m.in. występ Małgorzaty Kosik – prezenterki telewizyjnej w autorskim programie pt.: „DJ Miki i przyjaciele” oraz występ zespołu „2 plus 1”.

Cele imprezy to:

• promowanie trzeźwości oraz zdrowego stylu życia,

• promowanie wartości rodzinnych, podkreślanie roli rodziny w procesie wychowywania dzieci i młodzieży,

• dawanie przykładu, że bez alkoholu i narkotyków można się wspaniale bawić,

• edukacja publiczna (w czasie imprezy będą działały punkty informacyjne, dyżury specjalistów, będą rozdawane ulotki o tematyce profilaktycznej).

Organizatorem imprezy profilaktycznej jest: Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach Dziedzicach we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czechowicach – Dziedzicach.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

PPU/ŁP