Czwartek, 18.04.2024
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Kto zostanie mistrzem ortografii? Zapraszamy na drugą edycję Czechowickiego Dyktanda
24-10-2014

Już po raz drugi raz mieszkańcy Czechowic-Dziedzic będą mogli uczestniczyć w Czechowickim Dyktandzie, organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz firmę Akcydens, prowadzącą w naszym mieście działalność w branży szkolno-papierniczej.

Jeżeli chcesz się sprawdzić w znajomości zasad języka polskiego, ortografii, interpunkcji oraz gramatyki, zapraszamy już 25 października br. o godzinie 10.00 do Miejskiego Domu Kultury na II Dyktando Czechowickie, objęte patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie jury złożone z językoznawców i polonistów pod przewodnictwem dr hab. Katarzyny Kłosińskiej, honorowego przewodniczącego Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Dla uczestników przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe oraz statuetka Mistrza Ortografii Czechowic-Dziedzic w 2014 roku, ufundowana przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

W czasie sprawdzania prac przez jury przewidziany jest ciekawy wykład na temat języka polskiego, prowadzony przez znaną wszystkim z audycji radiowej Trójki, Panią dr hab. Katarzynę Kłosińską.

Po wykładzie odbędzie się quiz z nagrodami.

Zapisy chętnych prowadzone są w Miejskim Domu Kultury i potrwają do piątku 24 października br. Regulamin Dyktanda dostępny jest na stronie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Dodatkowe zapisy będą prowadzone do momentu rozpoczęcia dyktanda.

Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa! Przyjdź i sprawdź swoją wiedzę, zdobądź tytuł Mistrza Ortografii Czechowic-Dziedzic!

MDK/ŁP