Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Komunikat dla klientów PWiK w Czechowicach-Dziedzicach - Przełączenia kanalizacji
20-10-2014

Informujemy o rozpoczęciu procesu przełączeń budynków odprowadzających do tej pory ścieki sanitarne do kanalizacji ogólnospławnej, zarządzanej obecnie przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach Spółka z o.o. (PWiK), do nowej sieci kanalizacji sanitarnej, wybudowanej i administrowanej przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej Sp. z o. o. w Czechowicach-Dziedzicach (PIM).

Powyższe działania podjęte są w ramach realizacji projektu „Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w gminie Czechowice-Dziedzice” gdzie beneficjentem projektu jest PIM Sp. z o.o.

W związku z powyższym informujemy mieszkańców, że nastąpi konieczność zawarcia umowy na odprowadzanie ścieków sanitarnych z PIM Sp. z o.o. oraz nowej umowy z PWiK, na zaopatrzenie w wodę. Tym samym zobowiązania wynikające z zaopatrzenie w wodę będą regulowane tak jak do tej pory w PWiK, a zobowiązania wynikające z odprowadzenia ścieków sanitarnych w PIM Sp. z o.o.

Powyższe zmiany dotyczą jedynie mieszkańców, którzy mają obecnie zawartą umowę w PWiK na zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków , a są objęci zakresem w/w Projektu i zostają przełączeni do nowej sieci sanitarnej administrowanej przez PIM Sp. z o.o. z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Szarych Szeregów 2.

Przełączenia kanalizacji będą realizowane etapami. Z klientami, których dotyczy procedura przełącza do nowej sieci sanitarnej będą kontaktować się przedstawiciele PIM Sp. z o.o. w celu spisania protokołu odbioru przyłącza kanalizacji sanitarnej.

Jednocześnie przypominamy, że istniejąca obecnie sieć kanalizacji ogólnospławnej stanie się siecią kanalizacji deszczowej, do której nie wolno odprowadzać ścieków sanitarnych.

PWiK/ŁP