Wtorek, 16.04.2024
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

„Dizajn ze sznurka i…GUZIKI!” Warszaty i głosowanie na najlepszy obrazek
23-10-2014
23-10-2014

Od września trwał cykl warsztatów związanych z projektem „Dizajn ze sznurka” – panelami w przestrzeni publicznej, promującymi regionalne rękodzieło – pozwalającymi na naukę haftu i szycia w skali makro. Działanie to jest odniesieniem do tradycji, ma na celu potrzymanie zainteresowania twórczością regionalną.

Tym razem, dzięki inicjatywie dwóch studentek Pracowni Komunikacji Społecznej ASP Katowice – Magdaleny Zawieja i Magdaleny Kamińskiej, a także głównemu sponsorowi: Centrum Edukacji i Rozwoju w Czechowicach-Dziedzicach, udało się zebrać fundusze na darmowe warsztaty dla szkół, przedszkoli i grup pozaszkolnych.

Podczas nich uczestnicy mieli okazję poznać technikę przyszywania guzików, szycia i haftu krzyżykowego, poprzez tworzenie z nich obrazków w dużej skali na panelach zlokalizowanych w Parku przy os. Północ w Czechowicach-Dziedzicach. Przy pracy mieli także okazję współpracować ze sobą, ćwiczyć umiejętności manualne, ale przede wszystkim dużo radości!

Uczestnicy warsztatów, a także mieszkańcy, biorą udział w konkursie trwającym do końca października. Podczas konkursu rozpoczęte zostało głosowanie na najładniejszy obrazek wykonany z wykorzystaniem papierowych guzików. Organizatorzy  zachęcają gorąco do głosowania. Wśród zebranych prac wyłonionych zostanie pięciu zwycięzców (z największą ilością polubień), którzy otrzymają nagrodę – tabliczkę, małą wersje parkowych paneli, wraz ze sznurkami do ćwiczenia nauki haftu i wyplatania samodzielnie w domu!

Głosować można poprzez polubienie zdjęcia wybranych obrazków w każdym z pięciu albumów konkursowych (w zakładce zdjęcia/albumy na profilu projektu Dizajn ze sznurka www.facebook.com/dizajnzesznurka)

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom warsztatów oraz mieszkańcom i zapraszają do korzystania z paneli wraz z całymi rodzinami. Materiały do wypożyczenia za darmo znajdują się w portierni Gimnazjum Publicznego nr 1 w Parku przy os. Północ.

Magdy/ŁP