Sobota, 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

LGR zaprasza na spotkanie informacyjne. W sprawie Szlaku "Bielska Kraina"
23-10-2014

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina” przystąpiło ze Szlakiem „Bielska Kraina” do Konsorcjum „Polskie Szlaki Kulinarne”.

Jego głównym zadaniem jest promowanie tradycji kulinarnych oraz produktów regionalnych, w oparciu o walory środowiska przyrodniczego, dziedzictwa kulinarnego i kulturowego danego regionu.

W ostatnim czasie LGR podejmowała szereg działań w zakresie rozwoju szlaku „Bielska Kraina”- udział w publikacji map Polskich Szlaków Kulinarnych, wizyta studyjną w Dolinie Baryczy, by zaobserwować jak budować ofertę turystyczną regionu na bazie produktu regionalnego.

Stowarzyszenie jest w trakcie opracowania programów wizyt/wycieczek turystycznych na obszarze LGR „Bielska Kraina”, obejmującego pobyty 1-dniowe, 2-dniowe i 3-dniowe dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Program wycieczek zawierać będzie najciekawsze atrakcje Powiatu Bielskiego, ze szczególnym uwzględnieniem ofert gospodarstw rolnych, rybackich oraz agroturystycznych.

Oferta ta, kierowana do różnych grup wiekowych z kraju i zagranicy, będzie obejmować m.in. zwiedzanie gospodarstw rolnych, sadowniczych, ogrodniczych, gospodarstw rybackich z poczęstunkiem oraz grillowaniem, przejazdy bryczkami, pobyty na łowiskach wędkarskich z możliwością wędkowania, wypoczynku na łódce, noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, a także wiele innych atrakcji.

LGR skieruje ofertę turystyczną do przedszkoli i szkół, do firm, stowarzyszeń, kół emerytów i rencistów oraz innych organizacji. Planowana jest szerokopasmowa kampania promocyjna oferty turystycznej „Bielskiej Krainy”.

LGR zwraca się do wszystkich, którzy oferują produkty spożywcze wytwarzane w tradycyjny sposób, noclegi, posiadają mini-zoo zwierząt hodowlanych, są w stanie organizować warsztaty kulinarne lub inne atrakcje dla turystów, by kontaktowali się ze stowarzyszeniem.

Obszar Podbeskidzia to jeden z najbardziej malowniczych regionów, gdzie wśród stawów i lasów można wspaniale wypocząć spacerując, jeżdżąc na rowerze, konno, czy uprawiając nordic-walking. Zabytki, szlaki turystyczne, stawy, łowiska wędkarskie oraz przyrodnicze ścieżki edukacyjne czekają tutaj na gości. Istnienie Szlaku „Bielska Kraina” pozwoli turystom kojarzyć ten obszar także z doskonałymi produktami regionalnymi i atrakcjami turystycznymi opartymi na tych produktach.

Wzajemna współpraca przy kreowaniu tego szlaku i ciągłe staranie się o jego rozwój, przełoży się na konkretne korzyści, zarówno te wizerunkowe, jak i ekonomiczne, m.in. promocja regionu oraz indywidualnych gospodarstw na forum kraju, jak i za granicą, przyciągnięcie turystów i konsumentów do gospodarstw i restauracji.

6 listopada br. LGR organizuje spotkanie obejmujące szczegóły istnienia Szlaku „Bielska Kraina”. Rozpocznie się ono o godz. 9.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, ul. Piastowskiej 40. W spotkaniu weźmie udział Śląska Organizacja Turystyczna, jako parter tego przedsięwzięcia.

LGR/ŁP