Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Podziękowania Starosty Bielskiego za owocną współpracę z Gminą Czechowice-Dziedzice
07-11-2014

Za dobrą, konstruktywną i owocną współpracę w mijającej właśnie kadencji, której efektem jest wiele realizowanych wspólnie przez Powiat Bielski i Gminę Czechowice-Dziedzice inwestycji, podziękował Burmistrzowi Marianowi Błachutowi Starosta Bielski Andrzej Płonka.

* * *

Minione cztery lata to faktycznie czas intensywnej współpracy pomiędzy Powiatem Bielskim, a będącymi jego największą gminą Czechowicami-Dziedzicami. Mieszkańcy poszczególnych gmin nie pytają, czy dana droga, chodnik, szkoła, czy też inny obiekt, znajdują się w zarządzie gminy, czy też powiatu. Oczekują remontów, modernizacji i nowych inwestycji, nie pytając kto jest administratorem. Dlatego - również zdaniem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta - tak ważna jest dobra współpraca pomiędzy samorządem gminy i powiatu.

- Dziękując Panu Staroście za te cztery lata wspólnej pracy na rzecz lokalnej społeczności również pragnę podkreślić, że realizacja wielu zadań nie byłaby możliwa, gdyby nie nasza dobra współpraca. I to na każdym etapie, od opracowywania koncepcji i projektowania, poprzez montaż finansowy, aż po realizację poszczególnych zadań – mówi Burmistrz Marian Błachut przypominając, że w minionej kadencji Czechowice-Dziedzice współfinansowały szereg inwestycji powiatowych na terenie Gminy, wydając na ten cel około 6 milionów złotych z gminnego budżetu – Naszą współpracę najlepiej widać na drogach. Jestem przekonany, iż nie bez znaczenia pozostaje fakt, że pilotowaniem tych wszystkich, związanych z infrastrukturą drogową spraw, w mijającej kadencji Pan Starosta zajął się osobiście. Żywię też przekonanie, że dobra współpraca pomiędzy naszymi samorządami będzie kontynuowana również w kolejnej kadencji.

Lista powiatowych zadań, zrealizowanych w ciągu minionych czterech lat w Czechowicach-Dziedzicach przy wydatnym wsparciu finansowym oraz organizacyjnym Gminy, przedstawia się imponująco. Wśród najważniejszych zadań na drogach powiatowych należy wymienić między innymi: ulicę Waryńskiego, ulicę Węglową ze ścieżką rowerową, ulicę Czechowicką, ulicę Bestwińską wraz z nowym rondem, rondo u zbiegu ulic Traugutta, Narutowicza i Drzymały, rondo na skrzyżowaniu ulic Legionów i Paderewskiego, czy też trwającą budowę ronda w Ligocie.

Oczywiście realizowane wspólnie przez Powiat Bielski i Gminę Czechowice-Dziedzice zadania inwestycyjne i modernizacyjne wykraczały poza sferę związaną z drogami. Gmina Czechowice-Dziedzice współfinansowała między innymi budowę kompleksu sportowego „Orlik” przy Liceum Ogólnokształcącym. Przekazała też grunt pod budowę nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych nr 4. Gmina partycypuje również w finansowaniu czechowickiego Oddziału Zamiejscowego Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Wspiera także finansowo prowadzone przez Powiat Bielski placówki ochrony zdrowia.