Środa, 24.04.2024

Spotkanie podsumowujące projekt OPS
10-12-2014
10-12-2014

4 grudnia br. w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie podsumowujące szóstą edycję projektu „Pomagać aktywnie – promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.

W konferencji wzięli udział: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Dyrektor OPS Renata Buryło wraz w pracownikami OPS, Kierownik Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Czechowicach-Dziedzicach Agnieszka Kleszcz, uczestniczki i uczestnicy projektu, asystentki rodziny, przedstawiciele firm prowadzących zajęcia w projekcie (Firmy Specjalistyczne i Dydaktyczne Usługi Opiekuńcze Anetta Stekla i Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Krystyna Szwajcowska).
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez Koordynatorkę Projektu Agnieszkę Bednarz. Następnie głos zabrali Dyrektor OPS i Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Kolejnym punktem konferencji była prezentacja multimedialna, w której Koordynatorka projektu przedstawiła cele i grupy docelowe projektu, działania zorganizowane dla uczestniczek i uczestników oraz osiągnięte rezultaty projektu. Prezentację uzupełniły zdjęcia z przebiegu projektu, które wzbudziły dużo emocji i wspomnień wśród uczestniczek i uczestników.
Następnie Burmistrz Czechowic-Dziedzic i Dyrektor OPS wręczyli uczestniczkom i uczestnikom certyfikaty udziału w projekcie i zdjęcia z realizacji projektu.

Na koniec spotkania wypowiedzieli się przedstawiciele uczestniczek i uczestników projektu, asystentki rodziny, przedstawicielki Firmy Specjalistyczne i Dydaktyczne Usługi Opiekuńcze i Ośrodka Doskonalenia Zawodowego, którzy podzieli się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z udziału w projekcie.

Przez cały czas konferencji można było podziwiać prace wykonane przez uczestniczki podczas kursu „Aranżacja wnętrz z elementami florystyki”.

Dla wszystkich uczestniczek i uczestników spotkania zapewniono drobny poczęstunek.

Ośrodek Pomocy Społecznej dziękuje wszystkim Gościom za udział w spotkaniu podsumowującym projekt.

W 2014 r. udział w projekcie ukończyło 21 uczestniczek i 2 uczestników. Podczas realizacji projektu przeprowadzono 480 godzin zajęć podnoszących kompetencje społeczne i zawodowe, 923 godziny kursów zawodowych i 612 godzin wsparcia asystentek rodziny.

Realizacja projektu pozwoliła na udzielenie osobom niezatrudnionym kompleksowego wsparcia w celu podniesienia poziomu samooceny i motywacji do zmiany sytuacji życiowej, a tym samym ułatwienia powrotu do życia społecznego.

Ponadto projekt przyczynił się do zwiększenia aktywności zawodowej uczestniczek i uczestników. W trakcie udziału w projekcie pracę zawodową podjęło 10 osób.

OPS, PM