Piątek, 29.03.2024

Jakie będą Czechowice-Dziedzice? Strategia Rozwoju Gminy 2020+
12-12-2014
12-12-2014

Trwają prace nad dalszymi kierunkami rozwoju naszej Gminy. Projekt dokumentu o roboczym jeszcze tytule „Strategia rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice 2020+” poznamy w przyszłym roku.

Aktualnie wdrażana strategia rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice została opracowana w latach 2000-2001 i przyjęta uchwałą nr XLIII/349/01 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 23 października 2001 r. W 2008 roku przeprowadzono jej aktualizację, w wyniku której powstał Plan Operacyjny na lata 2008-2015, będący uszczegółowieniem strategii we wskazanym przedziale czasowym. Jak widać, przyszły rok będzie ostatnim objętym horyzontem planistycznym tego opracowania.

W związku z powyższym, a także biorąc pod uwagę przygotowania do nowego unijnego okresu programowania 2014-2020, począwszy od ubiegłego roku intensywnie prowadzone są prace nad planami dalszego rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice, obejmującej swym zasięgiem miasto oraz sołectwa Bronów, Ligota i Zabrzeg.

W ramach tych prac, w miniony czwartek 11 grudnia, odbyło się spotkanie warsztatowe poświęcone omawianej tematyce. Uczestnicy spotkania - reprezentujący mieszkańców radni miejscy i powiatowi, przedsiębiorcy, działacze trzeciego sektora i przedstawiciele jednostek gminnych - poddali analizie aktualną sytuację Gminy, skupiając się na występujących tu problemach, mogących być barierami jej dalszego rozwoju. Tematyka ta będzie kontynuowana na kolejnych spotkaniach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w pracach nad nową strategią rozwoju Gminy. Najbliższe spotkanie warsztatowe zaplanowane jest na czwartek, 18 grudnia. Będzie ono poświęcone analizie uwarunkowań rozwoju Gminy oraz kierunków jej rozwoju w perspektywie najbliższych kilku lat. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny z Panem Błażejem Budnym, Głównym Specjalistą Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji (tel. 32 214 71 68, email: ). Prosimy o kontakt do środy 17 bm., do godz. 12.00. Po tym terminie nadal zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby pragnące podzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami na temat dalszego rozwoju Gminy Czechowice-Dziedzice.

Prace nad strategią wkraczają w ostatnią fazę. Przewiduje się, że projekt dokumentu zostanie opublikowany i poddany konsultacjom społecznym w pierwszym kwartale 2015 r.

SR/BB/ŁP