Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Kupując "Poradnik Bożonarodzeniowy" pomagamy małej Mai
17-12-2014

Świąteczne przepisy kulinarne, porady, zwyczaje i śpiewnik z kolędami można znaleźć w „Poradniku Bożonarodzeniowym”, który kolportowany jest na terenie Czechowic-Dziedzic aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Sprzedaż poradnika to kontynuacja akcji charytatywnej „Razem z Mają”, prowadzonej na rzecz ciężko chorej Mai Bies.

Organizatorem akcji jest Fundacja „Radość Dzieciom”, zaś jej koordynatorem na terenie Czechowic-Dziedzic Pani Monika Czyż. Zysk z dystrybucji kosztującego dziesięć złotych „Poradnika Bożonarodzeniowego” zostanie przekazany na pomoc materialną dla ciężko chorej dziewczynki.

„Cieszymy się, że Gmina, po raz kolejny włącza się do naszej akcji, propagując ją na swojej stronie internetowej. Przypomnę, że to dzięki wsparciu i ogromnej życzliwości Pana Burmistrza Mariana Błachuta, udało nam się 21 lipca 2013 roku zorganizować koncert charytatywny na rzecz Mai Bies. Nasze starania niesienia pomocy małej dziewczynce nadal trwają. Ciężko pracowaliśmy, aby nasz „Poradnik Bożonarodzeniowy” mógł ujrzeć światło dzienne w całej Polsce. Obecnie akcja ma bowiem charakter ogólnopolski” - mówi Monika Czyż - „Maja ma obecnie 4 latka i nadal walczy z chorobą. Nie poddajemy się i walczymy z nią, ponieważ wierzymy, że nadejdzie taki dzień, kiedy będzie zdrowa…”

Dystrybucją „Poradnika Bożonarodzeniowego” zajmują się wolontariusze. Wydawnictwo można więc znaleźć w wielu punktach miasta, w tym na ulicach, pasażach i galeriach handlowych. Poradnik sprzedawany będzie również przy okazji wszelkiego rodzaju imprez i spotkań, odbywających się przed Świętami. „Poradnik Bożonarodzeniowy” można też kupić dzwoniąc na numer telefonu 795-736-081.