Wtorek, 16.04.2024
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Konkurs kulinarny „Smaki regionu”
Załączniki:
28-01-2015

9 kwietnia br. odbędzie się konkurs „Smaki regionu”, nad którym patronat przyjął Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Inicjatorem przedsięwzięcia z zakresu edukacji regionalnej jest Gimnazjum Publiczne Nr 1 we współpracy z Dworkiem Eureka, a jego celem - rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania tradycją kulinarną regionu oraz zwrócenie uwagi na bogactwo lokalnych smaków. Udział w konkursie rozwija również zainteresowania zawodowe i może być inspiracją przy wyborze dalszej drogi kształcenia.

„Smaki regionu” skierowane są do uczniów wszystkich gimnazjów z terenu miasta i gminy. Oprócz tradycyjnej części pisemnej rozegrana zostanie potyczka praktyczna, prowadzona  w konwencji programów kulinarnych.  Rywalizujące drużyny będę musiały  wykazać się umiejętnością przygotowania zastawy stołowej oraz przygotowania prostych przekąsek. Do udziału
w konkursie każda szkoła zgłasza czteroosobową drużynę. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

GP1, PM