Niedziela, 19.05.2024
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii. Potrzebujesz pomocy, skorzystaj!
14-10-2020

Fundacja ADRA Polska i należący do niej portal Grupawsparcia.pl serdecznie zapraszają mieszkańców województwa śląskiego do udziału w grupach wsparcia online w celu zadbania o kondycję psychiczną i ogólne samopoczucie. Możliwe jest również przeprowadzenie indywidualnego poradnictwa i konsultacji psychologicznych.

Darmowe grupy wsparcia online

Grupy wsparcia online, do udziału w których zaprasza Fundacja ADRA Polska i portal GrupaWsparcia.pl,  są prowadzone przez ekspertów. Nabór do grupy wsparcia jest ciągły. Więcej informacji o naborze można znaleźć pod linkiem:  https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/9/wojewodztwo-slaskie/72

Darmowe poradnictwo psychologiczne

W ramach uczestnictwa w grupie wsparcia istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów psychologicznych z użytkownikami z województwa Śląskiego, którzy zgłoszą takie zapotrzebowanie. Program poradnictwa indywidualnego obejmuje zagadnienia dotyczące radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania problemów życiowych związanych z pandemią, wzmocnienie zdrowia psychicznego i poczucia własnej wartości.

Promocja dla lokalnych grup wsparcia

Ponadto zachęcamy wszystkie lokalne grupy wsparcia działające w formie bezpośredniego kontaktu uczestników na terenie  województwa śląskiego do informowania lokalnej społeczności o swojej działalności za pośrednictwem darmowej reklamy na portalu GrupaWsparcia.pl pod linkiem:  https://grupawsparcia.pl/lokalneGrupyWsparcia

Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania z Samorządu Województwa Śląskiego z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą "Promocja Zdrowia Psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym".

Więcej informacji można otrzymać za pośrednictwem e-maila:

ARDA

***

Wsparcia i pomocy psychologicznej można szukać również w Punkcie Konsultacyjnym działającym na terenie naszej gminy.

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego przypomina, iż od dnia 16 września br. Punkt Konsultacyjny został przeniesiony i obecnie znajduje się przy Placu Jana Pawła II 2 (budynek Banku PKO, pok. Nr 301, 3 piętro).

W Punkcie pracują specjaliści, którzy doradzają w trudnych sytuacjach rodzinnych, konfliktach, kryzysach. Punkt Konsultacyjny udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej mieszkańcom Gminy Czechowice-Dziedzice, członkom rodzin z problemem uzależnień i problemem przemocy).

PUNKT KONSULTACYJNY

tel. 783-444-817 (czynny w godzinach dyżurów)

Dyżury odbywają się po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym, według poniższego harmonogramu:

Aleksandra Lasa – Psycholog

– poniedziałki 15.00 – 18.00

Jolanta Szczotka – Radca Prawny

– wtorki 16.30 – 17.30

Szymon Herok - Radca Prawny

– środy 15.30 – 18.30

Krzysztof Czub – specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta

- piątki 17.00-19.00

Poradnictwo w sprawie uzależnień od substancji psychoaktywnych. (piątki). W czasie dyżurów możliwe jest:

• Diagnozowanie uzależnień od narkotyków i innych środków psychoaktywnych;

• Diagnozowanie uzależnień behawioralnych: internet, komputer, hazard, praca, seks,

• Kierowanie do placówek lecznictwa odwykowego;

• Rozmowy motywujące do podjęcia leczenia;

• Porady dla młodzieży eksperymentującej z narkotykami i innymi środkami psychoaktywnymi;

• Poradnictwo dla rodziców dzieci uzależnionych od narkotyków lub innych środków psychoaktywnych bądź eksperymentujących z w/w środkami;

• Kierowanie do programów profilaktycznych: Candis oraz FRED GOES NET;

Poradnictwo jest BEZPŁATNE dla mieszkańców Gminy Czechowice- Dziedzice.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, dzwoniąc pod nr. tel. 32 214 71 61, lub 32 214 71 77 (kierownik Biura).

PPU/UM, ŁP