Piątek, 19.04.2024
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Uchwały Rady Miejskiej

Rada Miejska sprawy będące przedmiotem obrad sesji rozstrzyga w drodze podejmowanych uchwał, które mają postać odrębnych dokumentów, z wyjątkiem uchwał o charakterze proceduralnym, które mogą być odnotowane w protokole sesji.

Inicjatywę uchwałodawczą posiada Burmistrz, Przewodniczący Rady, Komisje Rady, 1/4 ustawowego składu Rady, kluby radnych chyba, że przepisy prawa stanowiła inaczej. Inicjatywa uchwałodawcza przysługuje także grupie 500 mieszkańców zamieszkałych na terenie Gminy i posiadających czynne prawo wyborcze.

O treści podjętych uchwał przez Radę Miejską niezwłocznie informuje się mieszkańców w Biuletynie Informacji Publicznej.

UCHWAŁY RADY MIEJSKIEJ