Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Miejska Biblioteka Publiczna działa w Czechowicach-Dziedzicach od 1948 roku. Obecnie sieć biblioteczna składa się z Centrali MBP, Wypożyczalni Głównej, filii miejskich i filii wiejskich.

Od ponad 50-ciu lat Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach, realizując statutowe zadania, gromadzi i opracowuje, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne, popularyzując książkę i czytelnictwo. Posiada zbiory o charakterze uniwersalnym.

Księgozbiór jest systematycznie uzupełniany i aktualizowany zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami czytelników. MBP posiada bogaty księgozbiór literatury pięknej polskiej oraz obcej, lektury szkolne i ich opracowania literackie. Imponująco przedstawia się również księgozbiór popularnonaukowy, naukowy i fachowy.

Dane teleadresowe MBP

WYPOŻYCZALNIA GŁÓWNA