Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Koty wolno żyjące

Opieka nad wolno żyjącymi kotami polega na wykonywaniu zabiegów sterylizacji i kastracji tych zwierząt oraz ich dokarmianiu.

Zabiegi sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących wykonywane są na zlecenie i koszt Urzędu Miejskiego w wyznaczonym gabinecie weterynaryjnym, po uzgodnieniu z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa przez społecznego opiekuna kotów wolno żyjących.

Karma na dokarmianie kotów wolno żyjących wydawana jest przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa społecznym opiekunom kotów wolno żyjących.

W zakresie udzielania pomocy zwierzętom bezdomnym oraz kotom wolno żyjącym Gmina współpracuje z: Miejskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej, Strażą Miejską, Policją, Powiatowym Lekarzem Weterynarii, Fundacją Mam kota na punkcie psa.