Niedziela, 05.05.2024
Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach wysoko w rankingu Rzeczpospolitej
17-12-2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach w rankingu Rzeczpospolitej i Instytutu Książki zajęła II miejsce w województwie śląskim  i wysokie XII miejsce w skali kraju!

- W tym roku 835 bibliotek zdecydowało się odpowiedzieć na 26 pytań i wziąć udział w jubileuszowym, X rankingu gazety „Rzeczpospolita” i . My również spróbowaliśmy swoich sił i odpowiadając między innymi na pytania dotyczące ilości materiałów bibliotecznych zakupionych w 2019 roku, alternatywnych form wypożyczenia czy wydarzeń organizowanych dla czytelników przystąpiliśmy do rankingu – informuje MBP.

W tym dziwnym roku atutem stał się dostęp do katalogów internetowych, możliwość wypożyczania ebooków lub kodów Legimi, zamawiania książek przez Internet czy odbierania w książkomacie i oddawania we wrzutni.

Część życia czytelniczego przeniosła się do cyberprzestrzeni – profil facebookowy Biblioteki stał się źródłem kontaktu między Czytelnikami a bibliotekarzami. To tam w czasie zamknięcia biblioteki staraliśmy się dać naszym Czytelnikom choć namiastkę książek, publikując fragmenty powieści oraz proponując różnego rodzaju aktywności i sposoby spędzania wolnego czasu.

Jesteśmy dumni z pozycji, którą zajmujemy w tym rankingu i wierzymy, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy! Składamy gratulacje zwycięzcom!

MBP, ŁP